
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CVPD-940 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | VCXO |
| Frequency: | 74.25 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVPECL |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | - |
| Absolute Pull Range (APR): | ±50ppm |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 88mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.209" (5.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CVPD-940-74.250 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 35.437431MHZ LVDS
MEMS OSC XO 40.5000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ LVPECL
XTAL OSC XO 133.3330MHZ LVDS SMD
CONN HEADER SMD R/A 2POS 2MM
MIDDLE POWER LED SERES 2835 6V R