
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT1602 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 27 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4.5mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of SIT1602AC-81-33E-27.000000T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC XO 10.000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ HCSL
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT SC70-6
KIT IMU RS232/USB 18G 450DEG/S