SIT9120AI-1B2-33E166.666666E
Description
MEMS OSC XO 166.666666MHZ LVPECL
DataSheet
SIT9120AI-1B2-33E166.666666E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:166.66667 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):69mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AI-1E3-28NY312.500000T
SiT3373AI-1E3-28NY312.500000T
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ LVPECL
SIT8208AI-23-28S-65.000000Y
SIT8208AI-23-28S-65.000000Y
MEMS OSC XO 65.0000MHZ LVCMOS LV
SiT9365AI-2B1-30N98.304000T
SiT9365AI-2B1-30N98.304000T
XTAL OSC XO 98.3040MHZ LVDS
B57236S0250M051
B57236S0250M051
ICL 25 OHM 20% 2.5A 11.5MM
SIT9120AI-1B2-33E166.666666E
SIT9120AI-1B2-33E166.666666E
SiT3372AI-1B9-30NX10.240000T
SiT3372AI-1B9-30NX10.240000T
XTAL OSC VCXO 10.2400MHZ LVPECL