SIT9120AC-2C3-25S166.600000T
Description
MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVDS SMD
DataSheet
SIT9120AC-2C3-25S166.600000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:166.6 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):55mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-1E9-28NC432.000000Y
SiT3373AC-1E9-28NC432.000000Y
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ LVPECL
SiT3373AC-4E2-33NE614.000000X
SiT3373AC-4E2-33NE614.000000X
XTAL OSC VCXO 614.0000MHZ HCSL
SiT5356AECFN-25VT-24.553500Y
SiT5356AECFN-25VT-24.553500Y
XTAL OSC VCTCXO 24.5535MHZ
PA4310.154NLT
PA4310.154NLT
FIXED IND 150UH 3A 430 MOHM SMD
SIT9120AC-2C3-25S166.600000T
SIT9120AC-2C3-25S166.600000T
SiT3372AC-2E2-30NB15.360000Y
SiT3372AC-2E2-30NB15.360000Y
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ LVDS
SiT3373AC-2B3-33NZ625.000000X
SiT3373AC-2B3-33NZ625.000000X
XTAL OSC VCXO 625.0000MHZ LVDS