SIT1602BI-13-25S-40.000000G
Description
MEMS OSC XO 40.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-13-25S-40.000000G PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:40 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.2mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-4E3-28NY135.000000T
SiT3372AC-4E3-28NY135.000000T
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ HCSL
MQF576P25-364.820-1.0/-40+85
MQF576P25-364.820-1.0/-40+85
XTAL OSC TCXO 364.8200MHZ LVPECL
SiT3372AC-4B3-33NU148.500000X
SiT3372AC-4B3-33NU148.500000X
XTAL OSC VCXO 148.5000MHZ HCSL
SiT3372AI-1B3-28NE90.000000T
SiT3372AI-1B3-28NE90.000000T
XTAL OSC VCXO 90.0000MHZ LVPECL
SIT1602BI-13-25S-40.000000G
SIT1602BI-13-25S-40.000000G
SiT3373AC-4E9-33NH540.000000T
SiT3373AC-4E9-33NH540.000000T
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ HCSL