SIT1602BC-73-33N-60.000000E
Description
MEMS OSC XO 60.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-73-33N-60.000000E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:60 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-4B2-30NH245.760000X
SiT3373AC-4B2-30NH245.760000X
XTAL OSC VCXO 245.7600MHZ HCSL
SiT3373AI-4B2-30NZ312.500000Y
SiT3373AI-4B2-30NZ312.500000Y
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ HCSL