ECOC-2522-100.000-3HS
Manufacturer
ECS Inc. International
VIGOR # :
Description
XTAL OSC OCXO 100.0000MHZ SNWV
Catalog
Oscillators
DataSheet
ECOC-2522-100.000-3HS PDF
Type Description
Series:ECOC-2522
Package:Tray
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:OCXO
Frequency:100 MHz
Function:-
Output:Sine Wave
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±30ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 75°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):-
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead, 5 Leads
Size / Dimension:1.000" L x 0.870" W (25.40mm x 22.10mm)
Height - Seated (Max):0.488" (12.40mm)