
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT3372, Elite Platform™ |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | VCXO |
| Frequency: | 61.44 MHz |
| Function: | - |
| Output: | LVPECL |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±35ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | ±1560ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 92mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SiT3372AI-1B9-25NZ61.440000T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 66.6600MHZ H/LV-CMOS
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC XO 25MHZ 2.5V LVDS
XTAL OSC VCXO 61.4400MHZ LVPECL
CONN HEADER VERT 10POS 1.27MM
TERM BLK 16P SIDE ENT 5.08MM PCB
10W AC/DC ENCAPSULATED 85~264VAC