CA20C4002NNT
Description
XTAL OSC XO 40.0MHZ 2.5V SMD
DataSheet
CA20C4002NNT PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:40 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, TTL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):15mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-1B2-33NX128.000000X
SiT3372AC-1B2-33NX128.000000X
XTAL OSC VCXO 128.0000MHZ LVPECL
SiT3372AC-4E9-30NG204.800000Y
SiT3372AC-4E9-30NG204.800000Y
XTAL OSC VCXO 204.8000MHZ HCSL
SiT3372AI-2B2-33NC148.425750T
SiT3372AI-2B2-33NC148.425750T
XTAL OSC VCXO 148.42575MHZ LVDS
RN73H1ETTP95R3F10
RN73H1ETTP95R3F10
RES 95.3 OHM 1% 1/16W 0402
CA20C4002NNT
CA20C4002NNT
XTAL OSC XO 40.0MHZ 2.5V SMD
6EGG1-1
6EGG1-1
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
CT3214-10A
CT3214-10A
FUSE 600V 10A 200KA 10 X 38MM CL