AMPMAEA-12.5000
Description
MEMS OSC XO 12.5000MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMAEA-12.5000 PDF
Type Description
Series:AMPM
Package:Bulk
Type:XO (Standard)
Frequency:12.5 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AI-4B3-33NY222.750000X
SiT3373AI-4B3-33NY222.750000X
XTAL OSC VCXO 222.7500MHZ HCSL
SiT3372AI-2E9-30NU74.250000T
SiT3372AI-2E9-30NU74.250000T
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ LVDS
SiT9365AC-2B1-28N322.265625Y
SiT9365AC-2B1-28N322.265625Y
XTAL OSC XO 322.265625MHZ LVDS
RN73R2ETTD8253F50
RN73R2ETTD8253F50
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
P4KE350A-G
P4KE350A-G
TVS DIODE 299.3V 482V DO41
AMPMAEA-12.5000
AMPMAEA-12.5000
SiT3373AI-1B2-30NB500.000000Y
SiT3373AI-1B2-30NB500.000000Y
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ LVPECL