SIT9120AI-2D2-XXS166.000000Y
Description
MEMS OSC XO 166.0000MHZ LVDS SMD
DataSheet
SIT9120AI-2D2-XXS166.000000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:166 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):55mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)