SIT8208AC-G3-28E-35.840000X
Description
MEMS OSC XO 35.8400MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AC-G3-28E-35.840000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:35.84 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AI-2B2-25NH256.000000T
SiT3373AI-2B2-25NH256.000000T
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ LVDS
SiT3372AI-1E9-30NB133.516483X
SiT3372AI-1E9-30NB133.516483X
XTAL OSC VCXO 133.516483MHZ
SiT3372AI-2B9-30NG35.437431X
SiT3372AI-2B9-30NG35.437431X
XTAL OSC VCXO 35.437431MHZ LVDS
USCO-200140GA
USCO-200140GA
USCO-PRO 200W DIMMING, IP67
3120-F321-P7T1-W01D-15A
3120-F321-P7T1-W01D-15A
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC
SIT8208AC-G3-28E-35.840000X
SIT8208AC-G3-28E-35.840000X
CONN QMA PLUG STR 50 OHM SOLDER