SIT1602BC-73-33E-33.300000G
Description
MEMS OSC XO 33.3000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-73-33E-33.300000G PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:33.3 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BC-22-XXS-7.372800E
SIT1602BC-22-XXS-7.372800E
MEMS OSC XO 7.3728MHZ H/LV-CMOS
SiT3373AC-2B2-25NY445.500000X
SiT3373AC-2B2-25NY445.500000X
XTAL OSC VCXO 445.5000MHZ LVDS
SiT3372AI-1E3-30NY216.000000Y
SiT3372AI-1E3-30NY216.000000Y
XTAL OSC VCXO 216.0000MHZ LVPECL
ABM81-24.576MHZ-B4Y-T3
ABM81-24.576MHZ-B4Y-T3
CRYSTAL 24.5760MHZ 18PF SMD
SIT1602BC-73-33E-33.300000G
SIT1602BC-73-33E-33.300000G
39881
BILING/MEN W/(PICTO)
ZW-35-12-S-D-620-160
ZW-35-12-S-D-620-160
CONN BRD STACK .100" 70POS