
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ASVMB, Pure Silicon™ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 100 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 1.8V ~ 3.3V |
| Frequency Stability: | ±10ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 16mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead Exposed Pad |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 3000 | ||
| 5000 |
Current price of ASVMB-100.000MHZ-LY-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
FIXED IND 820UH 30MA 35 OHM SMD
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVCMOS
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
DC DC CONVERTER +/-5V 3W