S22505T-10.000-X-R
Manufacturer
Aker Technology USA
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 10.0000MHZ HCMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
S22505T-10.000-X-R PDF
Type Description
Series:S2
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:10 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):8mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.037" (0.95mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-2B3-28NY35.437431T
SiT3372AI-2B3-28NY35.437431T
XTAL OSC VCXO 35.437431MHZ LVDS
SiT3372AI-2E9-25NZ128.000000T
SiT3372AI-2E9-25NZ128.000000T
XTAL OSC VCXO 128.0000MHZ LVDS
SiT5156AI-FA-25E0-19.200000F
SiT5156AI-FA-25E0-19.200000F
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ LVCMOS
ELM 3-290
ELM 3-290
LED MT SR VERT X 0.290" 5MM 3LD
S22505T-10.000-X-R
S22505T-10.000-X-R