
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 589 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | VCTCXO |
| Frequency: | 40 MHz |
| Function: | - |
| Output: | HCMOS |
| Voltage - Supply: | 5V |
| Frequency Stability: | ±140ppb |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 6mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.083" (2.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 589S400X2CAT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 35.437431MHZ
XTAL OSC XO 62.5000MHZ LVPECL
CAP CER 0603 24PF 25V ULTRA STAB
XTAL OSC VCTCXO 40.0000MHZ HCMOS
CONN PLUG HSG 22POS 4.20MM
MS,1W,COOL WHITE