
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMPM |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 66.6666 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 1.71V ~ 3.63V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 1.3mA (Typ) |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.035" (0.89mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of AMPMDED-66.6666T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ LVDS
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD
CAP CER 4.7UF 35V X7R 1206
MEMS OSC XO 66.6666MHZ CMOS SMD
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766
CONN RCPT MALE 30POS GOLD CRIMP