SIT8008BIF82-33N-77.760000T
Description
MEMS OSC XO 77.7600MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT8008BIF82-33N-77.760000T PDF
Type Description
Series:SiT8008B
Type:XO (Standard)
Frequency:77.76 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)