SIT1602BI-31-18S-66.000000Y
Description
MEMS OSC XO 66.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-31-18S-66.000000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:66 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.1mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AI-2B9-28NC432.000000Y
SiT3373AI-2B9-28NC432.000000Y
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ LVDS
SiT3372AI-4B9-28NB80.000000Y
SiT3372AI-4B9-28NB80.000000Y
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ HCSL
ASFLMPC-120.000MHZ-T3
ASFLMPC-120.000MHZ-T3
MEMS OSC XO 120.0000MHZ CMOS SMD
SIT1602BI-31-18S-66.000000Y
SIT1602BI-31-18S-66.000000Y