AMPMEFA-34.0000
Description
MEMS OSC XO 34.0000MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMEFA-34.0000 PDF
Type Description
Series:AMPM
Package:Bulk
Type:XO (Standard)
Frequency:34 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Package / Case:4-VDFN
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)