ABLJO-200.000MHZ-T2
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 200.0000MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
ABLJO-200.000MHZ-T2 PDF
Type Description
Series:ABLJO
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:200 MHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):40mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)