SIT1602BC-32-28S-31.250000T
Description
MEMS OSC XO 31.2500MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-32-28S-31.250000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:31.25 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-4E3-33NG70.656000X
SiT3372AI-4E3-33NG70.656000X
XTAL OSC VCXO 70.6560MHZ HCSL
SiT3372AI-2E9-25NH14.400000X
SiT3372AI-2E9-25NH14.400000X
XTAL OSC VCXO 14.4000MHZ LVDS
SiT3372AC-4E2-30NZ148.425787Y
SiT3372AC-4E2-30NZ148.425787Y
XTAL OSC VCXO 148.425787MHZ HCSL
SIT1602BC-32-28S-31.250000T
SIT1602BC-32-28S-31.250000T