CA20C33E4GLT
Description
XTAL OSC XO 33.333MHZ 3.3V SMD
DataSheet
CA20C33E4GLT PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:33.333 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, TTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±30ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):20mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT5356AICFN-33VT-20.000000X
SiT5356AICFN-33VT-20.000000X
XTAL OSC VCTCXO 20.0000MHZ
SiT3372AI-2E2-33NG10.000000Y
SiT3372AI-2E2-33NG10.000000Y
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ LVDS