SIT9120AI-1B2-XXE125.000000G
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT9120AI-1B2-XXE125.000000G PDF
Type Description
Series:SiT9120
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:125 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):69mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BI-21-28N-31.250000G
SIT1602BI-21-28N-31.250000G
MEMS OSC XO 31.2500MHZ H/LV-CMOS
SiT3373AC-2E2-30NU312.500000T
SiT3373AC-2E2-30NU312.500000T
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ LVDS
AX7MBF3-74.5000T
AX7MBF3-74.5000T
XTAL OSC XO 74.5000MHZ CML SMD
SIT9120AI-1B2-XXE125.000000G
SIT9120AI-1B2-XXE125.000000G
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
SiT3372AC-4B9-28NH155.520000T
SiT3372AC-4B9-28NH155.520000T
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ HCSL
SiT3373AI-2B9-25NU625.000000X
SiT3373AI-2B9-25NU625.000000X
XTAL OSC VCXO 625.0000MHZ LVDS
PM0805H-470NJ
PM0805H-470NJ
FIXED IND 470NH 300MA 1.2OHM SMD