TC25M6A32K7680
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
TC25M6A32K7680 PDF
Type Description
Series:TC25
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:32.768 kHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):3mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-4E9-28NH76.800000X
SiT3372AC-4E9-28NH76.800000X
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ HCSL
SIT1602BC-31-28N-33.330000T
SIT1602BC-31-28N-33.330000T
MEMS OSC XO 33.3300MHZ H/LV-CMOS
SiT9365AC-4E3-28N150.000000X
SiT9365AC-4E3-28N150.000000X
XTAL OSC XO 150.0000MHZ HCSL
0603Y0160122JXT
0603Y0160122JXT
CAP CER 1200PF 16V X7R 0603
TC25M6A32K7680
TC25M6A32K7680