AP3S-24.000MHZ-E-R
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
AP3S-24.000MHZ-E-R PDF
Type Description
Series:AP3S
Package:Bulk
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:24 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±10ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):10mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)