XLH735133.330000X
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 133.3300MHZ HCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
XLH735133.330000X PDF
Type Description
Series:XPRESSO™ FXO-HC73
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:133.33 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):55mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-2E2-30NZ133.650000Y
SiT3372AI-2E2-30NZ133.650000Y
XTAL OSC VCXO 133.6500MHZ LVDS
SIT1602BI-23-33E-38.400000G
SIT1602BI-23-33E-38.400000G
MEMS OSC XO 38.4000MHZ H/LV-CMOS
SiT3372AI-4E3-30NG15.360000X
SiT3372AI-4E3-30NG15.360000X
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ HCSL
XLH735133.330000X
XLH735133.330000X
XTAL OSC XO 133.3300MHZ HCMOS
SiT3373AC-2E9-28NB622.000000X
SiT3373AC-2E9-28NB622.000000X
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ LVDS