AMPMGGA-33.3300T3
Description
MEMS OSC XO 33.3300MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMGGA-33.3300T3 PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:33.33 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT9365AI-4E1-33N100.000000T
SiT9365AI-4E1-33N100.000000T
XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCSL
SiT3373AI-1E2-33NZ223.000000T
SiT3373AI-1E2-33NZ223.000000T
XTAL OSC VCXO 223.0000MHZ LVPECL
SiT3372AC-4E9-28NG173.370750T
SiT3372AC-4E9-28NG173.370750T
XTAL OSC VCXO 173.37075MHZ HCSL
AMPMGGA-33.3300T3
AMPMGGA-33.3300T3