SIT1602BI-33-18N-4.096000T
Description
MEMS OSC XO 4.0960MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-33-18N-4.096000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:4.096 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.1mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SXO75C3A071-24.000M
SXO75C3A071-24.000M
XTAL OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD
SiT3372AI-2E3-33NU80.000000X
SiT3372AI-2E3-33NU80.000000X
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ LVDS
SIT1602BC-83-25E-74.250000X
SIT1602BC-83-25E-74.250000X
MEMS OSC XO 74.2500MHZ H/LV-CMOS
SIT1602BI-33-18N-4.096000T
SIT1602BI-33-18N-4.096000T