7Q-20.800MCS-T
Manufacturer
TXC Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCTCXO 20.8000MHZ SNWV
Catalog
Oscillators
DataSheet
7Q-20.800MCS-T PDF
Type Description
Series:7Q
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCTCXO
Frequency:20.8 MHz
Function:-
Output:Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±2ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):2mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)