SIT1602BI-73-XXS-50.000000E
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-73-XXS-50.000000E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:50 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-4E2-28NZ153.600000Y
SiT3372AC-4E2-28NZ153.600000Y
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ HCSL
SiT3373AI-1B3-28NX312.500000X
SiT3373AI-1B3-28NX312.500000X
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ LVPECL
SiT3372AI-4B9-30NE140.000000X
SiT3372AI-4B9-30NE140.000000X
XTAL OSC VCXO 140.0000MHZ HCSL
SIT1602BI-73-XXS-50.000000E
SIT1602BI-73-XXS-50.000000E
SIT1602BI-71-18N-30.000000D
SIT1602BI-71-18N-30.000000D
MEMS OSC XO 30.0000MHZ H/LV-CMOS
SiT3372AI-4B9-25NX153.600000Y
SiT3372AI-4B9-25NX153.600000Y
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ HCSL
FTS-150-01-L-DV-TR
FTS-150-01-L-DV-TR
CONN HEADER SMD 100POS 1.27MM