531AC311M040DGR
Description
XTAL OSC XO 311.0400MHZ LVPECL
DataSheet
531AC311M040DGR PDF
Type Description
Series:Si531
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:311.04 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±7ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):121mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BC-32-33N-33.333300X
SIT1602BC-32-33N-33.333300X
MEMS OSC XO 33.3333MHZ H/LV-CMOS
SiT3372AC-4B3-33NG75.000000Y
SiT3372AC-4B3-33NG75.000000Y
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ HCSL
AX5PAF1-266.0000C
AX5PAF1-266.0000C
OSC XO 266MHZ 3.3V LVPECL
531AC311M040DGR
531AC311M040DGR
XTAL OSC XO 311.0400MHZ LVPECL