550ME122M880DGR
Description
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVPECL
DataSheet
550ME122M880DGR PDF
Type:VCXO
Frequency:122.88 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):±25ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):130mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ASG-D-X-A-156.250MHZ-T
ASG-D-X-A-156.250MHZ-T
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
SiT3372AI-2B2-28NC51.200000T
SiT3372AI-2B2-28NC51.200000T
XTAL OSC VCXO 51.2000MHZ LVDS
SiT3373AC-1E2-30NY364.800000Y
SiT3373AC-1E2-30NY364.800000Y
XTAL OSC VCXO 364.8000MHZ LVPECL
550ME122M880DGR
550ME122M880DGR
CONN HEADER VERT 14POS 2MM