SIT1602BI-33-25E-77.760000T
Description
MEMS OSC XO 77.7600MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-33-25E-77.760000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:77.76 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.2mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT5156AE-FD-28N0-19.200000F
SiT5156AE-FD-28N0-19.200000F
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ LVCMOS
SiT9365AC-1B2-28E148.351648X
SiT9365AC-1B2-28E148.351648X
XTAL OSC XO 148.351648MHZ LVPECL
SiT9365AC-1B3-25N98.304000Y
SiT9365AC-1B3-25N98.304000Y
XTAL OSC XO 98.3040MHZ LVPECL
SIT1602BI-33-25E-77.760000T
SIT1602BI-33-25E-77.760000T
SIT8209AI-21-18E-156.257812Y
SIT8209AI-21-18E-156.257812Y
MEMS OSC XO 156.257812MHZ LVCMOS
SiT3372AI-4E3-25NX161.132810X
SiT3372AI-4E3-25NX161.132810X
XTAL OSC VCXO 161.13281MHZ HCSL
1/8AA24-P30-25PPM-H
1/8AA24-P30-25PPM-H
DC DC CONVERTER 125V 15W