550HK1410M00DG
Description
XTAL OSC VCXO 1.4100GHZ CML SMD
DataSheet
550HK1410M00DG PDF
Type Description
Series:Si550
Package:Strip
Type:VCXO
Frequency:1.41 GHz
Function:Enable/Disable
Output:CML
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):±220ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):117mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-1E9-30NU163.840000X
SiT3372AI-1E9-30NU163.840000X
XTAL OSC VCXO 163.8400MHZ LVPECL
SiT9365AC-2E3-33E61.440000T
SiT9365AC-2E3-33E61.440000T
XTAL OSC XO 61.4400MHZ LVDS
SiT9365AI-1B2-33E212.500000Y
SiT9365AI-1B2-33E212.500000Y
XTAL OSC XO 212.5000MHZ LVPECL
550HK1410M00DG
550HK1410M00DG
SiT3372AI-2E9-25NY50.000000T
SiT3372AI-2E9-25NY50.000000T
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ LVDS
D55342E07B69B8RTS
D55342E07B69B8RTS
D55342E 25PPM 1206 69.8K 0.1% R
DIMMER 400W