SIT8209AC-G2-33E-200.000000X
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT8209AC-G2-33E-200.000000X PDF
Type Description
Series:SiT8209
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:200 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):36mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)