SIT2025BI-S1-25E-125.000000G
Description
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT2025BI-S1-25E-125.000000G PDF
Type Description
Series:SiT2025B
Type:XO (Standard)
Frequency:125 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):8mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:SC-74A, SOT-753
Size / Dimension:0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.057" (1.45mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-1E3-25NX148.500000X
SiT3372AI-1E3-25NX148.500000X
XTAL OSC VCXO 148.5000MHZ LVPECL
SIT8208AI-83-33E-75.000000Y
SIT8208AI-83-33E-75.000000Y
MEMS OSC XO 75.0000MHZ LVCMOS LV
SiT3372AC-4E2-30NG30.720000X
SiT3372AC-4E2-30NG30.720000X
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ HCSL
CR2025 (EACH)
CR2025 (EACH)
3V 165MAH LITHIUM BATTERY
SIT2025BI-S1-25E-125.000000G
SIT2025BI-S1-25E-125.000000G
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS
CONN HEADER R/A 25POS 2.54MM
YS1821500000G
YS1821500000G
TERM BLK 9P SIDE ENT 5.08MM PCB