SIT9005AI-13G18SP75.000000T
Description
MEMS OSC XO75MHZ SMD
DataSheet
SIT9005AI-13G18SP75.000000T PDF
Type Description
Series:SiT9005
Package:Strip
Type:XO (Standard)
Frequency:75 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-4.28%, Down Spread
Current - Supply (Max):5.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)