
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S5 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 44 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | HCMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 20mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.051" (1.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of S533025-44.000-X-CT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 364.8000MHZ HCSL
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVCMOS
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC XO 44.0000MHZ HCMOS SMD
XTAL OSC VCXO 223.0000MHZ LVPECL
CONN HEADER SMD 10POS 1.25MM
CONN HEADER SMD 50POS 1.27MM