SIT8208AI-83-18S-16.368000X
Description
MEMS OSC XO 16.3680MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AI-83-18S-16.368000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:16.368 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):31mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-1B2-28NH125.000000X
SiT3372AI-1B2-28NH125.000000X
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVPECL
SiT5156AE-FD-30E0-24.553500Y
SiT5156AE-FD-30E0-24.553500Y
XTAL OSC TCXO 24.5535MHZ LVCMOS