SIT8209AI-22-28S-166.666660X
Description
MEMS OSC XO 166.66666MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8209AI-22-28S-166.666660X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:166.66666 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):36mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-2E9-33NY432.000000X
SiT3373AC-2E9-33NY432.000000X
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ LVDS