SIT8924BA-73-18E-66.000000G
Description
XTAL OSC XO 66.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8924BA-73-18E-66.000000G PDF
Type Description
Series:SiT8924B
Type:XO (Standard)
Frequency:66 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):-
Ratings:-
Mounting Type:-
Package / Case:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT8918BE-73-33E-15.775000E
SIT8918BE-73-33E-15.775000E
MEMS OSC XO 15.7750MHZ LVCMOS LV
SiT3372AC-1B3-30NX135.000000Y
SiT3372AC-1B3-30NX135.000000Y
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ LVPECL
SiT3373AC-2B2-25NH250.000000T
SiT3373AC-2B2-25NH250.000000T
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ LVDS
SIT8924BA-73-18E-66.000000G
SIT8924BA-73-18E-66.000000G
XTAL OSC XO 66.0000MHZ LVCMOS
SiT3372AI-2B3-28NE74.175820X
SiT3372AI-2B3-28NE74.175820X
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ LVDS
AIMH040-800A-5VT
AIMH040-800A-5VT
CURRENT SENSOR 800A 5V UNIDI