
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT9120 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 161.1328 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | LVDS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 55mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of SIT9120AC-2C1-33S161.132800Y is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 133.516483MHZ
XTAL OSC VCXO 491.5200MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 161.1328MHZ LVDS SMD
XTAL OSC VCXO 644.53125MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 3.3V 50W
TERM BLK 19P SIDE ENT 5.08MM PCB