
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SG-310 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 40 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4.5mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of SG-310SCF 40.0000MB0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 48.0000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 614.4000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ HCSL
XTAL OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD
MEMS OSC XO 24.5000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ HCSL
MEMS OSC XO 33.0000MHZ CMOS SMD