
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT1618 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 27 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVCMOS, LVTTL |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4.7mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of SIT1618AA-13-33E-27.000000E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 50.0000MHZ H/LV-CMOS
XTAL OSC XO 150.000MHZ LVPECL SM
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ LVDS
FIXED IND 1.5UH 23.5A 3.8 MOHM
FIXED IND 3.3UH 12A 10.69 MOHM
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS LV
CONN RCPT FMALE 35P SILVER CRIMP