SIT8008BC-33-33E-4.000000T
Description
MEMS OSC XO 4.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT8008BC-33-33E-4.000000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:4 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-2B9-28NB76.800000Y
SiT3372AI-2B9-28NB76.800000Y
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ LVDS