
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BT |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | SO (SAW) |
| Frequency: | 400 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVDS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±100ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 80mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of BT-400.000MBC-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 48.0000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC TCXO 16.367667MHZ SNWV
XTAL OSC XO 0.9216MHZ CMOS SMD
FIXED IND 1UH 2.2A 49 MOHM SMD
XTAL OSC SO 400.0000MHZ LVDS SMD
CONN HEADER SMD R/A 6POS 1.25MM
CONN HEADER VERT 8POS 2.54MM