
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IQMT-100 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | MCXO |
| Frequency: | 10 MHz |
| Function: | - |
| Output: | HCMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±50ppb |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 10mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.094" (2.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of LFMCXO064077BULK is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ LVDS
MEMS OSC XO 72.0000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ LVDS
FIXED IND 1UH 1.75A 133 MOHM SMD
XTAL OSC MCXO 10.0000MHZ HCMOS
XTAL OSC XO 780.0000MHZ LVPECL
CONN HEADER SMD 10POS 1MM