XTCLH12M800THJA0P0
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
XTAL OSC TCXO 12.8000MHZ SNWV
Catalog
Oscillators
DataSheet
XTCLH12M800THJA0P0 PDF
Type Description
Series:XNCLH
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Base Resonator:Crystal
Type:TCXO
Frequency:12.8 MHz
Function:-
Output:Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:3V
Frequency Stability:±200ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):2mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)