
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT5156, Elite Platform™ |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | TCXO |
| Frequency: | 16.367666 MHz |
| Function: | - |
| Output: | LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±500ppb |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | - |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.042" (1.06mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SiT5156AE-FK-25N0-16.367667X is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 148.425787MHZ
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
XTAL OSC VCXO 222.527472MHZ HCSL
XTAL OSC TCXO 16.367667MHZ
MEMS OSC XO 25.000625MHZ LVCMOS
CONN HEADER SMD 14POS 1.27MM
DC DC CONVERTER 28V 25W